Časté střídání protichůdných chutí je signálem našeho těla, že s naším stravováním není něco v pořádku. Že se mu nedostává všeho, co potřebuje a co si zaslouží. V zimním období se to projevuje většinou častěji. Chutě je potřeba zkrotit a jíst vyváženě, zdravě a pravidelně! Jak se stravovat v chladu? Co zařadit na náš jídelníček v chladném podzimním a zimním období?
 zelenina na polévku
Jíme pravidelně!
Když je zima, potřebuje naše tělo samozřejmě více energie. Musí udržovat optimální tělesnou teplotu, aby nezkolabovalo. To v zimě není lehký úkol. Našemu organismu s ním dost pomůžeme, když mu dávky energie budeme dodávat pravidelně a často. Nebude se pak bát nedostatku a nutit nás pomocí divokých chutí k aktivitě. K tomu, abychom mu něco konečně dodali. A aby to bylo hodně kalorické (nejlépe sladké nebo tučné) a vhodné k uložení na horší časy!
 
Pijeme
I v chladném období je potřeba hodně pít. V horkém létě máme samozřejmě větší pocit žízně a pitný režim se vlastně dodržuje mnohem lépe. V zimě jsou hodné teplé nápoje. Zkusme nepít přeslazené nápoje plné cukru nebo umělých sladidel a barviv, které nám jen zbytečně tělo „zanášejí“. Co si dát třeba horké maté či lapacho? Ideální večeří je pak v zimě dobrá polévka!
 dýně hokkaido
Jíme zdravé tuky
Není tuk jako tuk. Ty zdravé jsou pro náš organismus nezbytné. Místo tučného masa nebo tučné čokolády je ale lepší dát si oříšky nebo semínka. Je to prospěšné také našemu mozku. Budeme se lépe soustředit a budeme mít lepší paměť! Jíme také více libového masa a mořských ryb.
 
S ovocem a zeleninou jinak než v létě
Konzumací ovoce a zeleniny samozřejmě dobře posílíme naši imunitu, což náš organismus v sezóně nepříjemných viróz jistě hodně potřebuje. Častou volbou jsou citrusy, hlavně pro doplnění vitaminu C. Mnozí odborníci, především stoupenci východní medicíny, ovšem radí tyto druhy ovoce jako „ochlazující“ v zimě vynechat. Ale máme i jiné možnosti. Jíme více kysaného zelí, řepy, křenu, růžičkové kapusty, cibule a česneku!