Lidé se obvykle dělí na 2 skupiny: na lidi, kteří počítačové a další hry hrají a na lidi, kteří je nehrají. Asi každý z nás alespoň jednou nějakou hru vyzkoušel, většina z nás si ale našla jinou zábavu a hrám nepropadla. Pak jsou ale lidé, kteří hraním tráví většinu svého volného času. Je tomu tak správně?
Nejhorší možností je, když této formě zábavy propadnou už malé děti. Dnes a denně vidíme malé děti, jak drží mobilní telefon a hrají na něm nějaké hry. Tráví tím i několik hodin denně. Myslíme si, že děti pod 6 let by se k takovéto zábavě neměly dostat vůbec a starší děti jen hodně v omezeném čase. Děti do 10 let by měly hrát maximálně 30 minut denně, starší děti maximálně 1 hodinu denně. Vše nad už je nad rámec a doopravdy to nedoporučujeme.
Pokud dokážete najít lepší zábavu pro Vaše děti, určitě ji najděte, toto hraní má pro děti minimální přínos.
V současnosti, v době internetu je většina her online, které hrajete na různých sociálních sítích, proto jsou dostupné téměř každému. Vidíme obrovské množství lidí, kteří ráno cestují veřejnou městkou dopravou a nedělají nic jiného, než že se dívají do svých mobilních telefonů a hrají hry.
Poté hodně lidí i v zaměstnání prokládá svou práci hraním různých her, například na Facebooku.
Pak tu máme téměř profesionální hráče, kteří tráví hraním několik hodin denně, kdy hrou vyplňují všechen svůj volný čas. Dávají přednost virtuální realitě před tou skutečnou. Tito hráči přijedou z práce, usednou k počítači a hrají až do pozdní noci a takto to dělají téměř každý den.
Dříve počítačové, online a video hry neexistovaly a také jsme bez nich dokázali žít. Dokonce si myslíme, že z nás rostli i mnohem lepší lidé. Uměli jsme se bavit, byli jsme kreativní, nápadití, schopní organizace a komunikace.
Pokud si jako dospělý člověk denně zahrajete 1 hodinu nějakou počítačovou hru, nic se nestane. Můžete to mít v rámci odpočinku, relaxace, na tom není nic špatného. Ale nesmíte tomuto hraní propadnout. Musíte žít život venku, mezi lidmi, ne u svých počítačů a televizorů.